Нулево реми при старта на "Арда" във футболния елит

Новакът Арда Кърджали записа историческа първа точка в efbet Лига, след като направи 0:0 срещу Ботев Пловдив в първия мач между двата тима от новия шампионат. След истинска битка на стадион „Арена Арда”, двата тима не успяха да се изненадат, въпреки че домакините бяха тимът, който създаде по-добрите положения за гол в срещата.

По програма срещата трябваше да се играе вчера, но заради лошите атмосферни условия и обилния валеж в Кърджали, мачът бе прекъснат в 4-ата минута и бе продължен 24 часа по-късно.

При далеч по добър терен и почти слънчево време двата тима се вкопчиха в здрава битка, след която обаче, не успяха да излъчат победител.

Малко преди да измине половин час игра, пловдивчани започнаха да владеят повече топката и стигнаха до добра възможност, но ударът на Неделев от наказателното поле попадна в тялото на защитник.

Секунди след подновяването на играта, Иван Караджов направи сериозна грешка,с лед като позволи нападател на Ботев да му отнеме топката в наказателното поле. Последва пас към играч на гостите, който нахлу в полето, но ударът му мина високо над вратата.

Домакините направиха няколко продължителни атаки, но нищо застаршаващо мрежата на вратаря Георги Аргилашки. Ботев обаче беше близо до гол в 33-ата минута. След грешка в защитата на Арда, холандския полузащитник Филип Ван Арнем открадна топката в наказателното поле на домакините и пусна успореден на голлинията пас, който мина през цялата врата и нямаше кой да засече кълбото в опразнената мрежа. Ситуацията се получи заради грешка на капитана на кърджалийци Пламен Крумов.

През второто полувреме играта стана по-динамична, а заслугата беше на домакините. Деян Лозев беше активен в предни позиции, като в 67-ата минута получи топката на дясното крило, влезе в наказателното поле и стреля. Вратарят Аргилашки обаче сигурно улови. Малко преди него вратарят на канарчетата трябваше да вади топката над гредата след мощен изстрел на Жоао Аморим.

В 72-ата минута Арда можеше да стигне до гол. След центриране от дясно Коконов бе най-близо до топката и се опита да я отклони, но тя му избяга и отиде встрани от вратата.

АРДА – БОТЕВ ПЛОВДИВ 0:0

Арда (4-2-3-1): Иван Караджов – Венцислав Василев, Дарко Глишич, Деян Лозен, Пламен Крумов – Зоран Гаич, ЖОао Аморим – Емил Мартинов, Румян Ховсепян, Иван Коконов – Елиша Сам

Треньор: Стамен Белчев

Ботев Пд (4-2-3-1): Георги Аргилашки – Филип Филипов, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Еберт Кардосо – Лъчезар Балтанов, Радослав Терзиев – Филип ван Арнем, Тодор Неделев, Антон Карачанаков – Тайлон

Треньор: Желко Петрович

Съдия: Станислав Тодоров

Стадион: „Арена Арда”, Кърджали.