АРДА разгроми украинския Шахтьор с 5 на 3

С категорична победа приключи лагерът на АРДА в Турция. В последната си контрола, играчите на Стойчо Стоев победиха отбора до 21 години на Шахтьор Донецк. Срещата бе предавана на живо в YouTube канала на ПФК АРДА. Още в 4-та минута Веселин Марчев засече много хубаво топката с глава и откри резултата. Отново Марчев можеше да се разпише, но ударът му бе париран от бранител на Шахтьор. В 19-та минута новото попълнение на АРДА Ивайло Найденов, който започна като титуляр от дясно в отбраната, успя да се разпише и направи резултата 2 на 0. В 30-та минута нападателя Веселин Марчев отново отбеляза красиво попадение. Той получи далечен пас, спря топката на гърди и без да се бави прехвърли стража на украинците, който бе излезнал напред от своята врата. До края на първото полувреме Шахтьор върна един гол, дело на Крискив. След почивката головото шоу продължи. В 65-та минута Кашюк изпълни отлично пряк свободен удар и прати топката неспасяемо във вратата на Караджов. Отговорът на АРДА обаче бе повече от мигновен. Точно след 40 секунди игра Марчев центрира от дясно към Коконов, който също технично опъна мрежата за 4 на 2. В 71-та минута младите украинци направиха бърза контраатака с едно докосване и Мудрик от непосредствена близост реализира третия гол за своя отбор. В 81-та минута Бенгюзов успя да изведе Законов зад отбраната и футболистът на АРДА не сгреши, като оформи и крайния резултат 5 на 3 за АРДА. Така АРДА записа три победи, три загуби и едно равенство на лагера в Турция. Утре, отборът се прибира в България, а от понеделник 18 февруари започва подготовката за първия мач от първенството на Втора лига. На 23 февруари от 14:30 на АРЕНА АРДА е срещата с Литекс.