„Върбица“ разгроми „Искра“

Отборът на „Върбица“ от кирковското село Бенковски разгроми като гост

състава на ФК „Искра”-Черноочене  със 7:2  в мач от четвъртият кръг на „А“ Междуобластна футболна група при мъжете и продължава да бъдe непобеден. Двубоят се игра през уикенда на стадиона в Черноочене.  Два гола за победителите реализира играещия треньор на „Върбица“ Любомир Йорданов, а останалите попадения вкараха Марио Ничев, Ялчин Мурад, Емил Казиев, Стивън Ничев и Карамфил Драганов.След успеха си „Върбица“ е трети  с шест точки от два мача. Временен лидер е отборът на „Родопа“ от Смолян с 12 точки. „Искра“ е пети с 3 точки.

Двубоят започна силно за домакините,  които поведоха с 1:0 след точно изпълнена дузпа. Футболистите от Бенковски взехаинициативата с  два бързи гола с които поведоха в резултата.Отборът на „Искра“ отново върна интригата,  след като изравни. През второто полувреме гостите от Бенковски вдигнаха темпото и успяха да нанижат 5 гола във вратата на „Искра“.

В сряда от 15 часа „Върбица“  се изправя срещу отбора на ФК „Димитровград“ за аматьорската купа на България. Мачът ще се проведе на ст. „Хасан Семерджи“ в Момчилград.