Григор Димитров приключи с Australian Open след първа загуба

Григор Димитров не успя да достигне до втори пореден полуфинал на Australian Open. Българският тенисист отпадна след първата си загуба на първия турнир от Големия шлем. В четвъртфиналите той записа загуба от британеца Кайл Едмънд с 4:6, 6:3, 3:6, 4:6 след 2 часа и 50 минути игра.

Световният №3 изигра неубедителен мач, в който имаше големи проблеми с началния удар и подхождаше твърде пасивно във важни моменти. В същото време съперникът му сервираше много солидно, беше много агресивен и доминираше в повечето разигравания благодарение на мощния си форхенд, пише Dnevnik.bg.

Едмънд, който заема 49-ото място в световната ранглиста, се стремеше максимално да съкращава точките. Това се оказа печеливша стратегия, тъй като по този начин той не позволи на Димитров да намери ритъма си през целия двубой.