България пречупи Сърбия и запази шанс за финалите в Световната лига

Националите по волейбол постигнаха изключително трудна и важна победа над Сърбия с 3:2 гейма (25:18, 20:25, 25:23, 24:26, 15:12) в мач от първа дивизия на Световната лига в Кордоба (Аржентина) и съхраниха шансове за участие във финалите след две седмици в Бразилия.

Сърбите си бяха осигурили класирането за финалната шестица в Коритиба, но въпреки това не се дадоха никак лесно на играчите на Пламен Константинов, които можеха да затворят мача в четири гейма.

Срив на нашите в четвъртия гейм върна сърбите в мача, но все пак нашите волейболисти не се предадоха духом и взеха тайбрека.

Най-резултатен за успеха на България беше Цветан Соколов с 26 точки, а Николай Николов и Николай Пенчев добавиха по 17. За Сърбия Урош Ковачевич се разписа с 15 точки, а Александър Благоевич добави 11 точки.

Българите обаче се нуждаят от задължителна победа и в двубоя с Аржентина в нощта на неделя срещу понеделник.