Медали за борците от Димитровград

На провелия се шампионат за кадети в изминалия четвъртък и петък (8 и 9ти юни) в Горна Оряховица, димитровградските борци завоюваха трета си отборна купа за Димитровград!

След отборните титли от държавните шампионати за деца и юноши, борците на Димитровград спечелиха титлата в още една възрастова група, тази на кадетите. „СК по борба-Димитровград” е първи с 66 точки. Втори и трети останаха отборите на Сливен с 48 точки и „Черноморец”Бургас с 38 точки.

В индивидуалното класиране Димитровград има трима шампиони. Първи са Димитър Тодоров /50 кг./, Иван Бадавров /63 кг./ и Боби Ников /76 кг./. Вицешампиони станаха Иван Иванов /63 кг./ и Въчо Делчев /100 кг./, а с бронзов медал е Стилян Илиев /58 кг./. Останалите трима състезатели от отбора също донесоха точки за отборното класиране. Георги Ангелов /69 кг./ е 5-ти, Николай Скендеров е 8-ми в същата категория, а Георги Жизгов /58 кг./ е 10-ти.

Боби Ников бе определен за „Най-резултатен” борец на шампионата.

Източник: Dimitrovgrad.bgvesti.NET